27 Ekim 2011 Perşembe

Melekler de Yenilendi


İşte her şeyi beyazlatma çalışmalarıma melekli abajurumu da dahil ettim, onu da alıp İstanbul'a getirdim.


Ve boyadım.


Önce beyaza, sonra kirli beyaza boyadım.Sonra kabartılı yerlerini, özellikle de güllerini altın yaldız boyaya batırılmış fırça darbeleri ile belirginleştirdim.


Salonda televizyonun arkasında kullandığımız duvar kağıdından artan bir parça ile de abajurumun kalpağını tekrar kapladım. Çok kolay, abajura göre duvar kağıdını kesiyorsunuz, benimki gibi deseni olan bir kağıtsa, desenini görünecek şekilde ortalıyorsunuz tabii. Duvar kağıdı yapıştırıcısını biraz suyla jöle gibi yapıp, kalpağa dürüp, üzerine kağıdı yapıştırarak, hem iyice yapışmasını sağlamak hem de arada top top yapıştırıcılar kalmasını önlemek için bir bezle bastırarak siler gibi yaparak kağıdı yapıştırıyorsunuz. 
Bu boncuklar da kurdeleye dikili olan o hazır boncuk bordürlerden. Eski abajurdakini söktüm, kağıdı yapıştırdıktan sonra önce bu kurdeleyi, üzerine de kahverengi olan bordürü silikonla yapıştırdım.

Salonda, duvar kağıdı olmayan bir duvarın önünde, çaprazındaki duvar kağıdı kaplı duvara göz kırpıyor. 

7 yorum:

 1. Ne kadar güzel yapmissiniz emeginize elinize saglik güle güle kullanin...

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel olmuş, o kadar seviyorumki birşeyleri değiştirmeyi hayatın kendisini değiştiremediğimden zaar objelerle oyalanıyorum,Hep biryerdenIstanbula birşeyler götürüyorsun o yer neresi merak ettim, nedeni ise buralara yakın bir yermi diye..

  YanıtlaSil
 3. Evet evet ablacım, sapanca'da bir evimiz var, yanıkköy'de. Bazen hafta sonları gidiyoruz. İşte oradan buraya, buradan oraya bir şeyler taşıyıp duruyorum böyle.

  YanıtlaSil
 4. Bende Kırkpınardayım birkahvemi içmeğe beklerim..

  YanıtlaSil
 5. Boya ayrı bir hava vermiş eline sağlık. Yanık da çerkezler çoktur.

  YanıtlaSil
 6. harika bir değişim olmuş

  YanıtlaSil
 7. Mutlaka uğrayacağım ablacım, eskiden Alper oradayken daha sık geliyorduk o taraflara bizim çocuklar için de, veterinerlik taşınınca ne zamandır yolum düşmüyor.

  Evet Nurancım, yerlilerle pek tanışma fırsatım olamadı aslında ama, öyle diyorlar gerçekten de.

  YanıtlaSil

Ne dersiniz?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...