24 Mart 2017 Cuma

MotiflerKitaplardan motiflere devam..Özellikle de seyahate gidip dönerken o kısa ve hummalı yolculuk öncesi-sonrası zamanlarda hızlı ve eğlenceli bir iş bu motiflerle oynamak..

Güzel yuvarlak motiflerden güzel bardak altları oluyor mesela, bayılıyorum, belki elbezi, sepet, neler neler..Motifler elinde hazır olunca insanın yapılmayacak şey yok..Hep battaniye, yastık, yorgan, öyle benim içim extra extra large işler gerekmiyor yani..Zaten bu aralar hızlı, küçük bir şeyler ruh halime daha uygun, uzuuun, büyüük, kapsamlı işler dinginliğinde değil ruhum..Yaz rehaveti gelsin, biraz da Ramazan ayının huzurlu sessizliğine kavuşsun etraf, galiba o zaman..Ama şimdi baharı bekleme-karşılama-kutlama telaşı var ruhlarımızda, şimdi değil..  

18 Mart 2017 Cumartesi

Sevgiyle, Aşkla, İğne, İplikle..Her "yaşasın bahar" postumu, "kış geri geldi" postu izlediğinden korkuyorum bu günkü gibi güneşli güzel günlere aldanmaya ama, sevgiyle, aşkla baharı beklemekten de vazgeçmiyorum işte..
Sevgi, aşk, sevda, hoşlanma, ilgilenme, yanma..Hepsi uyuyor işte bana bu aralar..Her bulduğuma işlediklerim ancak böyle açıklanabilir..Derdimi ummana değil, kumaşa, iğneye, ipliğe döküyorum bu aralar ve bekliyorum..English Home'un ucuzluk kutularının başında eşiniyorum bu aralar çokça ve oldukça ucuzlayan, rengini sevdiğim, üzerine bir şeyler işlenebilecek her parçanın peşindeyim..Baharı kovalar gibi, kovalıyor, yakalıyor ve işliyorum..Sevgiyle, aşka, umutla.. 


17 Mart 2017 Cuma

Taburemin HırkasıBu yün, bu çiçeğe çok yakıştı bence..Beyaz lacivert bir hırka istemiştim hasır taburem için ama, bu yün, kendinden çizgileri ile daha iyi, daha göz alıcı oldu sanki..
Kolaymış bu kılıflardan örmesi, sıkıca tabureye de geçiyor aslında ama, ben kaymasın, oturup kalkarken yerinden çıkmasın diye iç kenarına ince bir lastik de diktim ki, çok daha gergin, çok daha güvenli oldu..Hoş oldu, eşimden bile onay aldı ki, kendisi örtmeli, örmeli, kaplamalı şeylerden pek de hoşlanmaz..Tamam dedim, olmuş bu..

14 Mart 2017 Salı

Modern NakışlardanBaharı kovaladıkça kaçıyor, bu yıl henüz yakalayamadık..Tamam, Mart, tamam daha erken ama, eskiden bir kaç güneşli gün de yaşamaz mıydık Mart'ta? Hatta cüce Şubat'ta?  Baharı özledikçe renkler, çiçekler, bahar bahar desenler çekiyor canım..Elimde yeni işleme kitabım, sokağa, "üzerine bir şeyler işlenebilecek" bir şeyler avına her çıkışımda, renk renk bir şeylerle dönüyorum ya, Allah hayretsin sonumu..

Ne zamandır pek yapmadığım şu basit, kolaycacık, sap işi desenler, hem çabukluğu, hem eğlenceli ve sıkıntısızca işlenmesi hem de neşesi ile yeni favorim..Çoook çook tavsiye ederken, güzel bir gün diliyorum hepinize..

12 Mart 2017 Pazar

Güzele güzel yakışır..Deseni ne güzel değil mi? Dokuma gibi, ya da batik..Biraz da crocodil havasında..Rengi ise, başka bir alem..Vuruldum bu yastık kılıflarına, ucuzdu da, hem de çok..Hemen kenarına güzel bir mavi ile güzel bir kenar..Yakıştı..Güzele güzel yakışır..Tam yazlık.. Gel tezkere geeell:))
10 Mart 2017 Cuma

İyi TatillerHerkese neşeli, keyifli, kahkahalarla dolu bir hafta sonu diliyorum..Ben mi? Ben örüyor olacağım:))

9 Mart 2017 Perşembe

Biraz Sulu Olsun Bugün


Madem yağmurun eli kulağında, biraz sulu olsun bugün post..Biraz deniz olsun, tekne olsun biraz mesela fotoğraflarda..


Bir deniz feneri lazım yolu kaybedenlere, biraz da kumsal olsun fotoğraflarda..


Deniz kabukları, deniz yıldızları..Badem kokulu bir kalıp sabun olsun, yeni banyo lifim olsun boyu elime uygun, rengi ruhuma..Su gibi berrak olsun bugün, su gibi temiz, su gibi sakin, sessiz..

8 Mart 2017 Çarşamba

Kır Gönlünün ZinciriniBir kaç yumak, tanesi 2-3 liradan..Tığ, kim bilir kaç senelik..Hoşça vakit geçirmek için..Amaan, zincir çekerken "dertlerimi zincir yaptım" değil, "unchain my heart" havasıyla..Devam, daraldıkça, darlandıkça devam..Zincirin ucundan ferahlık gelecek inşallah..Biraz da sık iğne..:))

7 Mart 2017 Salı

Buzlu KestaneKestaneyi severiz biz..Kestane şekerinin, Karyoka'nın yeri çok ayrıdır ama, soğuk havada bir kese kağıdı dolusu kestane kebabı, daha soğumasını bekleyemeden, parmaklar yanarak, dil kavrularak, kim bilir kaç günün açıymışçasına yemek, kabuklarını öbür, boş olan kese kağıdına tıkıştırırken, bir tane de yanındaki sevgili için soyuvermek.. Onun yeri çoook ayrı..

Gençlikte saymadan yenilen ve hep yarayan, bir şeylere iyi gelen her güzel şey gibi kestane de bir yaştan sonra vücuda girdi mi kolay gitmiyor, et-but oluyor, bir kese kağıdının karbonhidratı bir somun ekmeğe denk oldu mu çok sık yapılan yaramazlıklardan olamıyor..O zaman ne yapıyoruz, birazını yiyor, birazını saklıyoruz zor zamanlar için ve bence modern çağın eeennn faydalı icatlarından o deriiin deriiin dondurucularda..Sonra? Sonrası işte, çorbası oluyor pek güzel, tavuk suyuna, pirinçli..Pilavlarda hoş bir sürpriz, tavukların içinde tatlı bir merhaba..Evdeki "sineme geceleri"nde fırında pişeni eğlencelik oluyor. Pastaları, tatlıları oluyor, anlatsam netlere sığmaz..Mankenlik yapıyorlar eeen yeni mutfak bezlerime..Post oluyorlar en içteninden, en gerçeğinden..Sobanın üzerinden yükselip burnuma dolan o hafif yanık kokusu ile "çocukluğum" oluyorlar bir de en sıcağından.. 

6 Mart 2017 Pazartesi

Gün AydınArtık gün aydın..Sabahları ışık yakmadan kahvaltı yapabilmenin keyfi..Camdan giren güneş ışığında günün ilk haberlerine bakmak..Bütün camları açıp evi iyice havalandırmak..Örmek, işlemek..Bahardan önce ışığı geldi, beyazı doldurdu evimizi..Gün aydın olsun hep, günler bahar olsun..  

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...